Kerti tó építés


A kerti tóban rendezzünk el mindent ízlésünk szerint, de szem előtt tartva a növények ültetési mélységét és sűrűségét. Próbáljuk a "természetesség látszatát" kelteni! A kerti-tó kialakítását befejezhetjük úgy, hogy körben szilárd burkolatot készítünk vagy a tófólia széleit tőzeg alá rejtjük, és beültetjük
A tóépítés utolsó fázisa - Vizet neki!
Most, hogy elkészült a kerti tó, töltsük fel vízzel. Néhány hét múlva rakjuk bele az aranyhalakat, és élvezzük saját kerti tavunk szépségét!

Hol legyen a kerti tó?
Nézzünk körül a kertben, keressük meg az ideális helyet a tavunk számára. Egy aranyhalakkal telepített kerti tó dekoratív része lehet a kertnek, központi fekvést érdemel. Ne legyen messze a háztól, legyen könnyen megközelíthető. Tegyük a tavat frekventált helyre! (Gondoljunk közben a szivattyú, és szűrőrendszer elektromos kábelezésére is!) Ne tegyük a kert lejtős végébe! Válasszunk félárnyékos, nagyobb fáktól távolabbi helyet a kerti tó számára!
A tóépítés legnehezebb munkafázisa a gödör kiásása. Ha köves altalajjal vagy gyökerekkel találkozunk az építés során, távolítsuk el az éles köveket és a fák gyökereit, különben sérülhet a tófólia. Nagyon köves és rögös altalaj esetén nedves homokréteggel tapasszuk be a tó gödrét. A kerti tó méretét mi határozzuk meg - azonban ha halakat is szeretnénk tartani, legyen 120 cm a tó legmélyebb pontja. Helyezzük be a geotextíliát, és győződjünk meg arról, hogy nincsenek kemény, éles kidudorodások. Ezután már jöhet a tófólia!


